Viata in Japonia si nu numai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Log in

I forgot my password

Latest topics
» Hello can I post this here?
propuneri 提案 Icon_minitimeWed Aug 03, 2011 11:08 pm by Guest

» Волошин встретился с Навальным
propuneri 提案 Icon_minitimeWed Aug 03, 2011 5:36 pm by Guest

» x-Hack hack you
propuneri 提案 Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 6:44 am by Guest

» V6’s Okada Junichi thanks fans for coming to his “SP” film premier
propuneri 提案 Icon_minitimeMon Nov 01, 2010 12:19 am by matsumoto

» Miyavi announces the name of his second daughter
propuneri 提案 Icon_minitimeSun Oct 31, 2010 11:38 pm by matsumoto

» AKB48 makes first appearance on MUSIC FAIR
propuneri 提案 Icon_minitimeSun Oct 31, 2010 11:29 pm by matsumoto

» Takeshi Shudo, chief writer for Pokemon passes away
propuneri 提案 Icon_minitimeSun Oct 31, 2010 11:27 pm by matsumoto

» AKB48’s Ohshima Yuko loves A Bathing Ape
propuneri 提案 Icon_minitimeSun Oct 31, 2010 11:25 pm by matsumoto

» Aoi from Ayabie releases “Surrender Love” PV
propuneri 提案 Icon_minitimeSun Oct 31, 2010 11:23 pm by matsumoto

Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

[ View the whole list ]


Most users ever online was 138 on Thu May 27, 2021 11:43 pm
Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Affiliates
free forum
 

propuneri 提案

4 posters

Go down

propuneri 提案 Empty propuneri 提案

Post by matsumoto Tue May 18, 2010 2:12 am

Exclamation Daca ceva nu va place la acest forum sau considerati ca ar trebui schimbat,cum ar fi
-schimbarea culorii forumului
-schimbarea bannerului
-schimbarea de smile-uri
-sau orice alte schimbari care ar face forumul sa arate mai frumos :3...
-va rugam sa postati aici ^^ ideile si propunerile voastre
matsumoto
matsumoto
Admin

Posts : 156
Join date : 2010-05-17
Age : 29
Location : Japan~Tokyo~home with .... >:]

https://japanlife.forumotion.com

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by TeeChan Tue May 18, 2010 8:10 pm

Uhm..trec şi eu pe aici şi aş avea o propunere.
Schimbă tema sau măcar culoarea forumului,ţi-am zis şi pe mess că e prea mov forumul şi chestia asta nu va face altceva decât să nu atragă userii. Dacă ai nevoie de ajutor,îţi pot căuta eu mai multe teme mai pale sau nu ştiu ceva care să se potrivească şi tu o alegi pe care o vrei,bineînţeles să păstrezi bannerul şi ce e al forumului tău. xD Şi încă o rugăminte,activează semnaturile.

Sper să iei în considerare ce ţi-am propus. ^^
TeeChan
TeeChan
Admin

Posts : 11
Join date : 2010-05-18

http://our-world.forumer.ro

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by matsumoto Wed May 19, 2010 12:55 am

first : welcome dear :3
pai la culoare sunt de acord sa o schimbam (mie tema imi place :3 ^^ )si as vrea sa o pastram ... daca se poate schimbam doar culoarea ar fi bine
cum sa nu iau in considerare <3 doar esti o persoana cu idei foarte bune si + ca esti my friend ca sa nu spun NeeChan (sa nu se faca again o confuzie ) :3

edit : era sa uit ... semnaturile sunt activate din cate stiu adica la profil e pus ^^ hmm nici mie inu imi apare ... pana vineri cand ne mai intalnim ...ma mai uit pe acolo sa vad .... apropo maine nu intru joi am test la fizica,daca vrei detalii intreab-o pe Cezara
matsumoto
matsumoto
Admin

Posts : 156
Join date : 2010-05-17
Age : 29
Location : Japan~Tokyo~home with .... &amp;amp;gt;:]

https://japanlife.forumotion.com

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by TeeChan Wed May 19, 2010 10:26 pm

Eh,nu vreau detalii,don't worry :] dar chiar...culoarea şi scrisul trebuie să le schimbi xD
Mda,tnx for welcome xD
TeeChan
TeeChan
Admin

Posts : 11
Join date : 2010-05-18

http://our-world.forumer.ro

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by matsumoto Thu May 20, 2010 12:56 am

pai o sa le schimb ...probabil cel mai sigur maine ^^ tinemi pumnii la fizica :3 cat
matsumoto
matsumoto
Admin

Posts : 156
Join date : 2010-05-17
Age : 29
Location : Japan~Tokyo~home with .... &amp;amp;gt;:]

https://japanlife.forumotion.com

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by TeeChan Thu May 20, 2010 1:26 am

Ţi-i ţin şi tu mie mâine la geografie că am de prezentat japonia >< argh facem off xDD
TeeChan
TeeChan
Admin

Posts : 11
Join date : 2010-05-18

http://our-world.forumer.ro

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by matsumoto Thu May 20, 2010 11:49 pm

^^ Bafta... sorry for reply late -.-
matsumoto
matsumoto
Admin

Posts : 156
Join date : 2010-05-17
Age : 29
Location : Japan~Tokyo~home with .... &amp;amp;gt;:]

https://japanlife.forumotion.com

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by ミドリ Mon Jun 07, 2010 11:01 pm

am si eu o propunere...ce ati zice daca nu ati mai copia alte forumuri si macar numele categoriilor si topicurilor, si modul de aranjare a acestora pe pagina le-ati alege singuri? Very Happy

Really, nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni...dar e putin frustrant ca dupa 2 ani de munca la un forum sa vezi o "clona" aparuta peste noapte...e doar o propunere...acum faceti cum credeti ca este mai bine. *peace sign*
ミドリ
ミドリ

Posts : 7
Join date : 2010-06-07

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by Germanotta Tue Jun 08, 2010 2:33 am

Si eu am o propunere... Ce ar fi sa respectati munca unora, copiata sau necopiata...? Daca ai si tu un forum asemanator inseamna ca nimeni altcineva nu are voie sa faca unul la fel? Lasa lumea sa lucreze... Eu nu vreau sa ma cert cu tine, dar s-a depus ceva efort si la forumul asta... Informatiile au trebuit concentrate, prelucrate, nu mai stiu eu ce... Nu am facut niciodata un forum, deci nu stiu cum se procedeaza... Te felicit cu batranul tau forum de 2 ani, dar nu crezi ca ar trebui sa lasi si pe altcineva sa-ti calce pe urme? Sau esti o fire mai zgarcita...
Germanotta
Germanotta

Posts : 6
Join date : 2010-06-08
Age : 28

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by ミドリ Tue Jun 08, 2010 2:45 am

Da? uau...cred ca e multa munca sa copiezi numele, stilul de aranjare exact la fel....daca cei de aici isi foloseau capul in mod intr-un mod mai constructiv, ar fi putut si eu MACAR denumirile sa le schimbe, daca nu si subiectele de discutie...(Pics & Places de exemplu..plagiat total si e foarte vizibil lucrul asta)...ar fi fost si originali si ar fi evitat si discutiile. Tie ti-ar placea sa depui efort in realizarea unui lucru pe care ti-l doresti si apoi sa-ti copieze altii si sa spuna ca au muncit ei?? Razz Cand o sa ti se intample atunci mai discutam. Poate ai impresia ca e o chestie puerila si e doar un forum, dar pentru mine e destul de important...normal ca n-au cum sa ma intelegi, stiu asta , (pe deasupra ai doar 14 ani..)dar cel putin incearca.
Posibil sa fie mostenire de familie, dar URASC PLAGIEREA!
ミドリ
ミドリ

Posts : 7
Join date : 2010-06-07

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by Germanotta Tue Jun 08, 2010 2:52 am

Te inteleg, dar daca cineva te copiaza nu trebuie sa dai importanta... Si tu trebuie sa inveti sa ignori. Si avand in vedere denumirile... Daca ii zice Tokyo, de exemplu, ce ar fi putut sa scrie? Takyo? Eu nu inteleg ce atata ura intre voi... Eu la scoala ce sa mai zic ca tot timpul la limbile straine trebuie sa dau tema mea colegilor, ca vezi Doamne, nu pot zice "nu" si iau ei nota buna pe munca mea... Stiu ca nu prea are legatura cu disputa noastra, dar vreau sa-ti dau un exemplu... Asa ca stai calma... Intr-adevar, or fi ele denumirile la fel, dar trebuie sa te impaci cu ideea ca unui prost ii poate merge mai bine decat unui destept... Acuma sa nu creada doamne fereste admina ca am jignit-o... Am vrut sa spun cu totul si cu totul altceva.
Germanotta
Germanotta

Posts : 6
Join date : 2010-06-08
Age : 28

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by ミドリ Tue Jun 08, 2010 3:00 am

Nu pot sa ignor chestiile astea,,ti-am zis..e mostenire de fam:> si-s mandra de asta. Tu ai putea sa ignori daca ai scrie o poezie si eu as publica-o cu numele tau? sau bine..poate nu te pasioneaza..gandeste-te la ceva ce-ti place sa faci.
Nu se numeste ura..ci pur si simplu promovarea originalitatii. Nu face comparatie cu scoala, toti am trecut prin faza cu temele si crede-ma ca nu e acelasi lucru. Au luat multi colegi note pe temele mele in generala(la liceu nu mai merge)...asta e ajutor intre colegi, asta inseamna a-i face un bine cuiva, e total diferit. Deci exemplul tau pica.
Bineinteles ca's constienta ca de ce ai spus ultima oara si nu ma tem ca o sa mi-o ia cineva inainte...doar ca-mi place sa fiu unica.

PS: am uitat sa spun...ati facut voi o tentativa de a scrie in japoneza dar majoritatea sunt gresite...incepand cu konnichiwa...care nu se scrie in kanji.
ミドリ
ミドリ

Posts : 7
Join date : 2010-06-07

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by Germanotta Tue Jun 08, 2010 3:02 am

Spre informarea ta, nu stiu o boaba de japoneza, si ca sa-ti spun sincer nici nu vreau sa o invat... Mi se pare greoaie... Dupa nume ti se pare ca vorbesc limba asta? In fine... sa trecem peste japoneza... Nu-ti pare bine ca cineva s-a luat dupa tine? Ai fost folosit ca ghid... Si daca nu ti-e teama ca ti-o ia careva inainte de ce bagi asta in seama? Ti-am mai spus...
Germanotta
Germanotta

Posts : 6
Join date : 2010-06-08
Age : 28

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by ミドリ Tue Jun 08, 2010 3:05 am

Multumesc, nu ma afecteaza cu nimic ca nu stii japoneza...aia era pentru cei ce se ocupa de forum si au scris alea. E treaba ta ce inveti si cum ti se pare asa ca nici nu ma mai chinui sa-ti explic ca te inseli.
ミドリ
ミドリ

Posts : 7
Join date : 2010-06-07

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by Germanotta Tue Jun 08, 2010 3:06 am

Nu stiu de ce te-ai chinuit pana acum sa spui ca forumul e plagiat...
Germanotta
Germanotta

Posts : 6
Join date : 2010-06-08
Age : 28

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by ミドリ Tue Jun 08, 2010 3:09 am

lol? stai ca nu inteleg. In niciun caz nu-ti spuneam tie^^....dar daca tot te-ai bagat in discutie... Wink


Last edited by ミドリ on Tue Jun 08, 2010 3:26 am; edited 1 time in total
ミドリ
ミドリ

Posts : 7
Join date : 2010-06-07

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by Germanotta Tue Jun 08, 2010 3:12 am

Eu m-am bagat in discutie sa calmez situatia... Dar vad ca mai rau am facut... Sa spunem ca tu esti experta si gata... Dar poate e si admina pasionata de Japonia si a vrut sa faca un forum... Si poate fara sa vrea s-a nimerit sa fie la fel... Acuma nu tin cu nimeni, dar e ca si cum ai vedea o floare pe jumatate moarta ca incearca sa faca o frunza si vine un baiat obraznic si calca pe ea... Nu-ti place sa vezi ca cineva iti urmeaza exemplul? Sau vrei sa ruinezi visele altora...
Germanotta
Germanotta

Posts : 6
Join date : 2010-06-08
Age : 28

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by ミドリ Tue Jun 08, 2010 3:18 am

s-a NIMERIT?=)) tare asta...glumesti nu?
Nu, n-ai prins ideea. Am zis eu ca nu are voie sa faca un forum??? sa faca si 10 daca sunt frumoase si originale. Nu stii situatia, dar nu este primul forum copiat dupa al meu, este cam al4lea, si devine enervant. M-am inregistrat pe un forum, m-am gandit ca ce bine arata, hai sa-mi fac si eu LA FEL. Ti se pare perfect normal si corect?
Normal ca vreau sa facem cat mai cunoscuta cultura japoneza, dar daca toti aratam aceleasi lucruri, lumea o sa se cam plictiseasca.
ミドリ
ミドリ

Posts : 7
Join date : 2010-06-07

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by Germanotta Tue Jun 08, 2010 3:20 am

Da' poate n-are asa multe chestii... Eu nu cunosc nici jumatate din cate lucruri stiti voi despre Japonia... Treaba voastra...
Germanotta
Germanotta

Posts : 6
Join date : 2010-06-08
Age : 28

Back to top Go down

propuneri 提案 Empty Re: propuneri 提案

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum